close

  • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

     

  • ORGANIZACJE POLONIJNE

  • 01 – Ain

    « ASSOCIATION DES POLONAIS DY PAYS DE GEX »

    122 allée Madame de Staël
    01630 Saint-Genis-Pouilly
    kontakt@appdg.fr
    http://www.appdg.fr/
    https://www.facebook.com/228640987570031/



    03 – Allier

    « AMITIE FRANCE-POLOGNE »

    Przewodniczący: Edouard Dolecki
    Espace Boris Vian
    03100 Montluçon
    Tel. 04 70 64 02 01
    Fax. 04 70 64 15 49


    06 – Alpes-Maritimes

    « POLONIA - NICAÏA 2000 »


    Przewodniczący: Patrick Bednarek
    Parc Florentin « B »
    26 avenue Ste Marguerite
    06200 Nice
    Tel. 09 53 61 39 27 / 07 82 07 55 21
    PN2000@free.fr


    «AMICALE DES POLONAIS NICE-COTE-D'AZUR»

    Przewodniczący: Stefan Kowalczyk
    410 Chemin des moyennes Bréguières
    06600 Antibes
    Tel. 04 97 21 92 90 
    contact@amicaledespolonais-nice@sfr.fr / stephane.kowalczyk@sfr.fr
    www.amicaledespolonais-nice.fr


    13 – Bouches- du Rhône

    « ASSOCIATION POLONICA »

    Przewodniczące: Joanna Garnczarek i Marta Foltzer
    Maison de la vie Associative «Le Ligourès»
    Place Romée de Villeneuve
    13090 Aix-en-Provence
    Tel. 04 42 50 62 26 / 04 42 95 14 05
    polonica@aixpolonica.net
    www.aixpolonica.net
    http://www.facebook.com/AssociationPolonica


    Drużyna harcerska prowadzona przez Stowarzyszenie POLONICA

    Kontakt: Magdalena Guilhou
    Tel: 06 60 90 39 62
    harcerstwo@aixpolonica.net
    www.facebook.com/zhppoludniowafrancja/


    18 – Cher

    « ASSOCIATION FRANCE - POLOGNE »


    Przewodniczący: Michel Orbach, Roselyne Miejac
    Comité du Cher
    Maison des Associations
    28 rue Gambon
    18028 Bourges Cedex
    Tel./fax.: 02 48 69 44 66/ 02 48 70 62 94


    26 – Drôme

    «ALL'EST ALLIANCE OUEST-EST»


    Przewodnicząca: Alina Sitejko-Chabanis
    12 bis rue St Martin
    26200 Montélimar
    Tel/fax. 04 75 46 68 28
    chabanisalina@yahoo.fr


    30 – Gard

    « CEVENNES-POLOGNE »


    Przewodnicząca: Marie-Thérèse Kwiatkowska-Petry
    996 Vieille Route d'Anduze
    30100 Alès
    Tel.:  04 66 52 87 16 / 06 82 25 53 58 
    cevennespologne@orange.fr
    www.cevennes-pologne.com


    31 - Haute Garonne

    « LA SEMAINE POLONAISE »

    Przewodnicząca: Kinga Joucaviel
    Université de Toulouse Jean Jaurès
    5 allées A. Machado
    31058 Toulouse
    Tel. 05 61 86 17 56
    semainepolonaise@gmail.com/ jujoux@aol.com
    https://semainepolonaise.webnode.fr/


    « APOLINA »

    Przewodnicząca: Kinga Joucaviel
    Ecole Nationale d’Architecture de Toulouse
    83 rue Aristide Maillol B.P. 10629
    31106 Toulouse cedex
    Sekretariat: ACAD
    51 rue des Paradoux
    31000 Toulouse
    Tel. 05 61 86 17 56
    apolina.toulouse@gmail.com/ jujoux@aol.com


    « POLONIA SUD »

    Przewodniczący: Maurice Szuberla
    16 rue des Cailles   
    31240 l’Union
    Tel. 05 61 74 94 82/ 07 81 60 56 31
    poloniasud31@gmail.com


    « MAISON KOPERNIKA »

    Przewodniczący: Ephraïm Teitelbaum
    23 rue de Stalingrad, boite 9
    31000 Toulouse
    Tel. 06 60 16 00 92
    kopernika@kopernika.org
    www.kopernika.org


    33 – Gironde

    « ASSOCIATION VENT D’EST »

    Przewodnicząca: Dorota Seniuta
    34 rue Bourbaki
    33400 Talence
    Tel. / Fax.: 05 56 91 53 90
    association-ventdest@orange.fr


    « POLSKIE BORDEAUX »

    Przewodnicząca: Katarzyna Lewicka
    Wice-przewodnicząca: Anna Radecka
    129 rue Bauducheu
    33800 Bordeaux
    contact@polskie-bordeaux.org
    www.polonais-bordeaux.org


    « ASSOCIATION GIRONDINE FRANCE-POLOGNE »

    Przewodniczący: Jean-Pierre Nowak
    13 rue des Colverts
    33450 Izon
    Tel. 05 40 20 71 97 / 06 75 16 08 25
    jean-pierrenowak@sfr.fr
    www.france-pologne-gironde.com


    34 – Hérault

    « CLUB FRANCO-POLONAIS »

    Przewodniczący: Mirek Pialucha
    Résidence Fontaine St Clément  
    11,  Square Paul Cézanne
    34070 Montpellier
    Tel. 06 62 43 05 45
    clubfranco_polonais@yahoo.fr
    Kontakt: Anna Sobczyk-Krzysztoforski
    Tel. 06 63 87 04 61
    sob.anna@laposte.net


    38 – Isère

    « AMICALE POLONAISE DU DAUPHINÉ »


    Przewodnicząca: Genowefa Piórkowska
    Chez Mme Sophie Meyer-Lavigne
    107 rue d’Alembert
    38000 Grenoble
    Tel. 04 76 22 13 89
    amicalepolonaise.dauphine@laposte.net
    http://amicalepolonaise.blogspot.fr/


    « ASSOCIATION CULTURELLE FRANCO-POLONAISE „KRAKOWIAK"»

    Przewodnicząca: Danuta Zaplata
    92 Avenue Marcel Cachin
    38400 Saint Martin d’Herès
    Tel. 04 76 25 51 73/ 06 89 35 67 83
    bernard.zaplata@orange.fr


    « ASSOCIATION D'ECHANGES FRANCO-POLONAIS »

    Przewodniczący: Stanislas Voroche
    6 rue Berthe de Boissieux
    38 000 Grenoble
    Tel. 04 57 39 03 04/ 06 09 18 13 07


    « PARTENERIAT FRANCO-POLONAIS ASSOCIATION (P.F.P.A.) »

    Przewodnicząca: Micheline Revet
    La Maire de Chatte
    26 place du Champ de Mars
    38160 Chatte
    Tel. 06 76 38 22 23  
    contact@pfpa-asso.com
    www.pfpa-asso.com
    http://www.commune-chatte.fr/Association/131/795-site-officiel-de-la-ville-de-chatte.htm


    42 – Loire

    « ASSOCIATION ROANNE-POLOGNE »

    Przewodniczący: Marian Sacha
    1 avenue Beauséjour
    42300 Roanne
    Tel. 04 77 72 63 83/ 06 40 76 05 99
    marian.sacha@orange.fr


    « ASSOCIATION A.SEMKA »

    Przewodnicząca: Alicja Tardy
    3 avenue A. Raimond
    42 270 Saint Priest en Jarez
    Tel/Fax. 04 77 79 85 24/ 06 08 34 40 02
    alicja.tardy@emse.fr


    « ASSOCIATION FRANCO-POLONAISE »

    Przewodniczący: Jean RABESCO
    12 rue Pierre Mendès France  
    42150 La Ricamarie
    Tel. 06 10 27 11 92
    jean.rabesco@sfr.fr
    http://acfp-ondaine-loire.eu/


    « ASSOCIATION FRANCO- POLONAISE ESPOIR - NADZIEJA »

    Przewodnicząca: Sophie Charroin
    13 rue Léon Blum
    42230 Roche la Molière
    Tel. 04 77 90 41 40
    espoirnadzieja42@gmail.com
    http://espoirnadzieja.skyblog.com/


    « INSTITUTION LE SOUVENIR FRANCO-POLONAIS »
    Przewodniczący: Laurent Chissos
    B.P. 70
    42230 Roche la Molière
    Tel. 07 86 55 16 34
    sfp42230@orange.fr
    www.souvenirfrancopolonais.fr
    http://www.facebook.com/francopolonais


    46 – Lot

    « ASSOCIATION FRANCE-POLOGNE LOT LUBUSKIE »

    Przewodniczący: Christian Gasquet
    Siège administratif: Lasplaces
    46210 Gorses
    Tel. 05 65 40 28 08/ 06 80 05 25 48
    fpl@wanadoo.fr


    66 – Pyrénées-Orientales

    « AMICALE POLONAISE EN PAYS CATALAN »


    Przewodnicząca: Lucja Zdanowicz-Bigata
    54 Chemin de Torremila
    66000 Perpignan
    Tel. 04 68 63 91 94
    amicale.polonaise.pays.catalan@gmail.com
    www.amicale-polonaise66.fr


    69 – Rhône

    « INSTITUT DE LANGUE ET DE CIVILISATION POLONAISES »


    270 Cours Lafayette
    69003 Lyon
    ilcp69lyon@gmail.com


    « ASSOCIATION FRANCO-POLONAISE »

    Przewodniczący: Henri Stecki
    • Centre Culturel de la Vie Associative
    234 cours Emile Zola
    69100 Villeurbanne

    • 91 rue Bataille
    69008 Lyon
    Tel. 04 78 74 07 27/ 06 75 05 55 08
    henri.stecki@wanadoo.fr


    « POLSKA LEGATO »

    Przewodniczący: Marek Sliwa
    27 rue du Brȗlet
    69110 Sainte-Foy-lès-Lyon 
    Tel. 04 78 25 84 11
    polska.legato@orange.fr
    http://polskalegato.wix.com/polska-legato


    « SOUVENIR POLONAIS EN FRANCE»

    Przewodniczący: Alain Devornique
    77 rue Philippe Fabia
    69008 Lyon
    Tel. 04 72 78 33 05
    alain.devornique@mairie-lyon.fr


    « POLSATH »

    Przewodniczący: Raymond Duda
    1, place Joseph Thévenot – Mairie
    69580 Sathonay-Camp
    Tel. 06 03 37 12 41
    raymond.duda@ville-sathonaycamp.fr


    71 – Saône-et-Loire

    « ASSOCIATION DES AMIS DE ZAKOPANE OLCZA »


    Przewodniczący: Henri Ratajczak
    Mairie de Blanzy
    71450 Blanzy
    Tel. 03 85 68 12 47 / 06 08 17 92 34  
    Fax. 03 85 68 49 80
    henriratajczak@free.fr


    « JUMELAGE MONTCEAU ZORY »

    Przewodnicząca: Krystyna Duda
    129 rue F. Roosevelt
    71230 St Vallier
    Tel. 03.85.58.23.64
    jumelagemontceauzory@orange.fr
    http://montceauzory.canalblog.com/


    « SOUVENIR FRANCO-POLONAIS COMITÉ BOURGOGNE FRANCHE COMTÉ»

    Przewodnicząca: Danielle Bator
    St Aubin en Charollais
    71430 La Forge
    Tel. 06 63 98 11 42
    ggbator@gmail.com


    73 – Savoie

    « ASSOCIATION FRANCO-POLONAISE D’UGINE/ALBERTVILLE POLONEZ »

    Przewodnicząca: Bernadette Wojtkowiak
    Maison Perrier de la Bathie
    5 Place Montmain
    73400 Ugine
    Tel. 04 79 37 54 71 / 04 79 39 09 87
    bernadette.woit@outlook.com


    74 – Haute-Savoie

    « ASSOCIATION LEMANIQUE D'ECHANGES CULTURELS AVEC LA POLOGNE »


    Przewodnicząca: Wanda Floret Wosko
    2 rue des Savoyances
    74200 Anthy-sur-Léman
    Tel. 06 11 61 33 09
    wandaw@orange.fr


    « ASSOCIATION FRANCO-POLONAISE D'ANNECY »

    Przewodnicząca: Dorota Grzegorzyca-Tatin
    82 allée Messidor
    74320 Sevrier
    Tel. 06 20 31 16 40
    associationfrancopolonaise74@gmail.com


    81- Tarn

    « ASSOCIATION TARN-POLOGNE »

    Przewodniczący: Daniel Curylo
    La Courtade basse   
    81600 Rivières
    Tel. 05 63 53 28 48/ 06 98 10 30 39
    daniel.curylo@neuf.fr


    82 - Tarn-et-Garonne

    « ASSOCIATION POLONIA 82 »
    Przewodnicząca: Renata Larnaudie
    Wice-przewodnicząca: Beata Righesso
    412 chemin de Tauge
    82000 Montauban
    Tel. 06 12 48 99 55/ 06 22 92 31 46
    polonia82@hotmail.fr


    83 – Var

    « ASSOCIATION AMICALE FRANCO-POLONAISE du VAR »

    Przewodniczący: Daniel Urban
    4, cité Montéty - Boulevard Commandant Nicolas
    83000 Toulon
    Tel. 04 83 89 92 54/  04 94 36 64 56
    afpv83@gmail.com
    http://afpv.wifeo.com


    « ASSOCIATION DES ANCIENS COMBATTANTS POLONAIS ET LEURS FAMILLES EN FRANCE »

    Przewodniczący: Janusz Karbowski
    Maison du Combattant
    Place de Douamont
    83 000 Toulon
    Tel. 04 94 06 13 22


    GRUPY ARTYSTYCZNE I FOLKLORYSTYCZNE:


    25 – Doubs

    « GROUPE FOLKLORIQUE POLONAIS MAZURKA »


    Przewodniczący: Olivier Skora
    42 rue de Lougres
    25113 Sainte Marie
    Tel. 03 81 93 12 54
    mazurka25@gmail.com
    www.mazurka.pl


    38 – Isère

    « LUBLIN »

    Przewodnicząca: Dorinne Campoy
    La Mairie
    22 rue de la République
    38230 Pont de Cheruy

    http://groupe-lublin.wifeo.com/

     

    42 - Loire


    « ENSEMBLE SYRENA »

    Przewodnicząca: Florence Moula
    21 rue Marcel Paul
    42230 Roche la Molière
    Tel. 06 77 81 77 87
    florence.moula@orange.fr
    https://www.ensemble-syrena.com/


    « HARMONIA DE BEAULIEU »

    Przewodniczący: Franck Mallon
    21 Rue Marcel Paul
    42230 Roche la Molière
    Tel. 06 28 37 95 45
    harmoniapolonaise@gmail.com
    http://harmoniabeaulieu.free.fr


    69 – Rhône

    CHÓR MĘSKI „POLONIUM"


    Dyrektor: Stanisław Rypień
    26 chemin des Merisiers
    69250 Neuville sur Saône
    stan.rypien@gmail.com
    Tel. 06 13 05 70 13
    Przewodniczący: Frédéric Paluszak
    frederic.paluszak@orange.fr
    Tel. 06 71 92 29 56


    71 - Saône et Loire

     « POLONIA »

    Dyrektor: Krystyna Duda
    129 rue F. Roosevelt
    71230 St Vallier
    Tel. 03.85.58.23.64
    polonia71@wanadoo.fr
    http://polonia71.e-monsite.com/


    81- Tarn

    « BALET POLSKI  "TO i HOLA" »

    Mairie
    81130 Cagnac les Mines
    Tel. 05 63 53 28 48
     

    Drukuj Drukuj Podziel się treścią: