close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 31 sierpnia 2018

  Podczas festiwalu Polars du Sud w Tuluzie, który odbędzie się w dniach od 12 do 14 października i zgromadzi 64 autorów powieści kryminalnej, zaplanowane są spotkania z polskimi pisarzami kryminałów, Zygmuntem Miłoszewskim i Wojciechem Chmielarzem.

  Zygmunt Miłoszewski już po raz trzeci odwiedzi festiwal w Tuluzie, gdzie jego powieści cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. Będzie można go spotkać 12 października (piątek) o godzinie 18.00 w księgarni Ombres Blanches. Z kolei 14 października (niedziela) o godzinie 15.05 wystąpi wraz z Pierrem Lemaitre’em (laureatem nagrody Goncourta w 2013 roku) w dyskusji pod tytułem „Kryminały odświeżają pamięć”, podczas której obaj autorzy opowiedzą o tym, jak powieść kryminalna bazuje na pozornie nieistotnych faktach, zapomnianych anegdotkach, ale też zamachach, wojnach czy skandalach zagubionych już w odmętach zbiorowej pamięci. W dyskusji weźmie udział również dwóch innych autorów francuskich, Patrick Pécherot i Didier Daeninckx.
  Wojciech Chmielarz spotka się z czytelnikami 13 października (sobota) o godzinie 14.30. Wraz z Andreasem Pflügerem z Niemiec i Yaną Vagner z Rosji będą rozmawiali na temat kryminałów powstających na wschodzie.
  Obu polskich autorów będzie można poprosić o podpisanie książek w dniach 13-14 października w różnych miejscach festiwalu. Szczegółowy program na stronie festiwalu Polars du Sud. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych spotkaniach.

  polar-a-toulouse

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: