close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 31 stycznia 2019

  Czy Poznań zostanie najlepszym celem podróży w Europie w roku 2019? Głosowanie w konkursie European Best Destinations 2019 potrwa jeszcze tylko do 5 lutego!

  Poznań to jedyne polskie miasto, które w tym roku bierze udział w plebiscycie. Jego organizatorem jest European Best Destinations (EBD). To działająca w Brukseli od 2009 roku organizacja, która promuje turystykę i kulturę w całej Europie. Prowadzony przez nią serwis internetowy europeanbestdestinations.com jest jedną z najchętniej odwiedzanych stron poświęconych turystyce w Europie.

  Każdego roku do konkursu jest nominowanych dwadzieścia miast. Są wśród nich liderzy europejskiej turystyki miejskiej, jak choćby Wiedeń, Rzym, Ateny czy Berlin, ale i nowe, cieszące się rosnącą popularnością miasta: Bratysława, belgijskie miasteczko Dinant, a także Poznań, nominowany ze względu na swoją autentyczność i świeżość oraz wysoką jakość oferty. Jak podkreślają organizatorzy, nie bez znaczenia są także takie walory jak bezpieczeństwo, klimat miasta współtworzony m.in. przez studentów oraz rosnąca popularność w mediach społecznościowych. O sukcesie Poznania stanowi także różnorodność oferty: zabytki i muzea (Muzeum Narodowe w Poznaniu czy Muzeum Archeologiczne) oraz innowacyjne i interaktywne placówki (Brama Poznania, Rogalowe Muzeum Poznania, Centrum Kultury Zamek, Termy Maltańskie, Nowe Zoo czy Palmiarnia Poznańska). Wiele osób kojarzy także Poznań z klubem piłkarskim Lech, jedną z atrakcji turystycznych jest sam stadion. Coraz większe znaczenie ma także turystyka zakupowa.

  Głosowanie potrwa do 5 lutego 2019 roku. Swój głos można oddać na stronie www.glosujnapoznan.pl lub na www.voteforpoznan.pl .

  Udział w konkursie to szansa na szersze zaistnienie w świadomości turystów i branży turystycznej. Dotychczasowi laureaci zaobserwowali znaczny wzrost liczby turystów: dla Porto o 16%, w Zadarze – o 25%. Poznań zajął już 6 miejsce w konkursie EBD na najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Trzymamy kciuki za wyniki konkursu i zapraszamy do głosowania na Poznań!

  EBD_vote_

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: