close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 14 marca 2019

  Informujemy o ostrzeżeniu Ambasady RP w Paryżu o strajku celników we Francji (ogłoszenie poniżej). Dotyczy on głównie północy kraju, niemniej także na południu – w lyońskim okręgu konsularnym – mogą Państwo spotkać się ze wzmożonymi kontrolami celnymi, szczególnie na lotniskach i dworcach w Lyonie, Perpignan, Chambéry, Dijon oraz w porcie w Marsylii. Tym samym należy to uwzględnić przy planowaniu czasu przejazdów.

  Wydział Konsularny Ambasady RP we Francji ostrzega, że francuskie służby celne przystąpiły do bezterminowego „strajku włoskiego”. Akcja protestacyjna polega m.in. na drobiazgowym przestrzeganiu przepisów oraz szczegółowym przeprowadzeniu kontroli m.in. w portach promowych w Calais i Dunkierce oraz przy wjeździe do Eurotunnelu. Należy spodziewać się wielogodzinnych opóźnień w odprawie celnej oraz utrudnień na drogach dojazdowych, w tym autostradach A16 i A26. Możliwe są również utrudnienia w odprawie na lotniskach CDG, Orly i w Lyonie oraz wzmożone kontrole celne m.in. na dworcu Gare du Nord w Paryżu, w Perpignan, departamencie Marne la Vallée, Amiens, porcie w Maryslii, Chambéry, Rennes oraz Dijon.

  W związku z wynikającymi ze strajku utrudnieniami, Prefekt regionu Hauts de France wprowadził specjalne środki organizacji ruchu ciężarowego w kierunku Anglii obowiązujące co najmniej do godziny 22.00 w piątek 15 marca 2019 r.  Stosowane środki mogą się zmieniać w zależności od sytuacji. Wyznaczone zostały następujące strefy postoju:

   

   

  - na RN 225 między Bergues i Cappelle-la-Grande (w kierunku z Lille do Dunkierki)

  - na A16, na wysokości Ghyvelde (w kierunku z Belgii do Calais)

  - na A16 w kierunku z  Paryża do Belgii  miedzy Marquise i Bonningues-les-Calais

  - na A26 : na wysokości Setques (w kierunku z Reims do Calais),

  - na RN 42 między Setques i Seninghem (w kierunku z  Saint-Omer do Boulogne-sur-Mer).

   

   

  W razie konieczności wprowadzone zostaną następujące obowiązkowe objazdy dla pojazdów o wadze przekraczającej 7,5t drogami poruszających się autostradą A16 z Belgii na wysokości zjazdu nr 57 (dojazd do RN225/A25):

  - pojazdy ciężarowe poruszające się z Belgii do Calais autostradą A16 zjazdem nr 57 na drogę RN225 i A25, a następnie dalej do Calais drogami departamentalnymi RD 948, RD 642 do autostrady l’A16 lub do drogi RN42;

  - pojazdy ciężarowe nadjeżdżające z Lille w kierunku Calais autostradą A25 i drogą RN225 nawrót w kierunku Belgii autostradą A16.

   

   

  Ponadto władze wschodniej Flandrii uwzględniają możliwość objazdu dla ruchu ciężarowego na wysokości Adinkerke na A16.

   

   

  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.nord.gouv.fr/Actualites/A-la-une/Mouvement-social-douanier-Mesures-prefectorales-de-gestion-du-trafic

   

   

  Zalecamy odpowiednie zaplanowanie i przygotowanie podróży, w tym zaopatrzenie się w zapasy paliwa, napojów i żywości na czas ewentualnego przedłużonego oczekiwania na odprawę.”

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: