close

• Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

• AKTUALNOŚCI

• 8 marca 2019

Polska reprezentacja kierowana przez Małgorzatę Tlałkę- Długosz z Fundacji Handicap z Zakopanego wywalczyła brązowy medal w slalomie gigancie! W odbywających się w Lans-en-Vercors 5-11 marca 2019 r. Mistrzostwach Świata INAS (The International Federation for Athletes with Intellectual Impairments) reprezentantka Polski Agnieszka Kociołek wywalczyła brązowy medal. Pozostali zawodnicy Patrycja Strama, Antoni Wiercioch i Klemens Zięba zajęli także wysokie miejsca (czwarte, szóste i siódme).

W narciarstwie biegowym startuje ekipa pod kierunkiem Zenona Jaszczura z Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego „Sprawni Razem” w składzie Jerzy Krzanowski, Patryk Jakieła i Małgorzata Pernal. W pierwszych dniach zawodów Małgorzata Pernal w sprincie na 1200 m. wywalczyła także brąz, a siódme miejsce zajął Patryk Jakieła, Jerzy Krzanowski uplasował się na 12 miejscu.

Mistrzostwa Świata INAS (które w 2018 roku odbyły się w Zakopanym) to wydarzenie najwyższej rangi dla tej grupy sportowców.

The International Federation for Athletes with Intellectual Impairments (INAS) działa w zakresie sportu niepełnosprawnych intelektualnie, w tym autystów i osób z zespołem Downa. Federacja zajmuje się organizacją zawodów w sportach zimowych i letnich, w tym mistrzostw światowych, regionalnych i krajowych, zarządzając wyborem i klasyfikacją zawodników. Jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Powstała w 1986 r., dziś zrzesza niepełnosprawnych sportowców z ponad 80 krajów.

W zawodach odbywających się w tym roku w Lans-en-Vercors (niedaleko Grenoble) bierze udział 12 reprezentacji i ponad 100 zawodników. Polska ekipa liczy 11 osób w tym 7 zawodników i 4 opiekunów.

Trzymamy kciuki za dalsze występy polskich sportowców! W najbliższy poniedziałek obydwie ekipy zaszczycą nas wizytą w konsulacie w Lyonie.