close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • DYŻURY KONSULARNE W NICEI, TULUZIE I BORDEAUX

 • Konsulat Generalny RP w Lyonie informuje, że data najbliższego dyżuru konsularnego zostanie ogłaszona na stronie internetowej Konsulatu Generalnego na około dwa tygodnie przed zaplanowanym dyżurem. Dopiero podanie miejsca dyżuru i czasu jego trwania oznacza, że dyżur odbędzie się pod wskazanym w informacji adresem.


  Uprzejmie prosimy Państwa, aby zapisywali się Państwo na dyżur konsularny dopiero po pojawieniu się na stronie internetowej Konsulatu Generalnego ogłoszenia o konkretnym dyżurze. Zapis telefoniczny jest obowiązkowy. Osoby niezapisane mogą zostać przyjęte wyłącznie w drugiej kolejności. Na Państwa zgłoszenia czekamy pod numerami telefonów: 04 37 51 12 23 i 04 37 51 12 26.

   

  W czasie dyżuru konsul przede wszystkim przyjmuje wnioski paszportowe oraz udziela zainteresowanym informacji ogólnych.


  Opłaty konsularne za czynności realizowane podczas dyżurów konsularnych mogą być uiszczane wyłącznie czekiem lub przekazem pocztowym (mandat cash) wystawionym na Consulat General de Pologne.

   

  UWAGA! W latach ubiegłych organizowane były także dyżury ad hoc w Aix-en-Provence, Marsylii, Montpellier oraz na Korsyce (Ajaccio i L’Ile Rousse). W przypadku zgłoszenia co najmniej kilkunastu osób zainteresowanych przyjazdem konsula istnieje możliwość zorganizowania dyżurów ad hoc ponownie.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: