close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • Z okazji Jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich we Francji, życzymy dalszego dynamicznego rozwoju, powodzenia w realizacji ambitnych planów i zamierzeń, wielu sił twórczych oraz wszelkiej pomyślności .

   

   

  Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich we Francji jest jedną z najstarszych organizacji polonijnych. Pomysł utworzenia Stowarzyszenia zrodził się w maju 1917 roku, w czasie tradycyjnej pielgrzymki polskiej do Montmorency. Na wieść o tworzeniu niezależnej Armii Polskiej we Francji, grupa inżynierów obecnych na pielgrzymce takich jak Józef Lipkowski i Stanisław Ziembiński, mieli pomysł utworzenia własnej organizacji - w ten sposób powstało Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Polskich we Francji.

   

   

  Jubileuszowe uroczystości z okazji 100-lecia Stowarzyszenia rozpoczną się sesją inauguracyjną 13 października br. w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej we Francji.  Gala Jubileuszowa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Polskich we Francji odbędzie się 14 października w salonie Boffrand Pałacu Luksemburskiego, siedzibie Senatu Republiki Francuskiej.

   

   

   Dodatkowe informacje odnośnie  Jubileuszu można znaleźć na stronie internetowej SITPF:
  http://sitpf.europolonia.org/multilangue/index.php/pl/

   

  http://wiadomosci.wspolnotapolska.org.pl/assets/uploads/ckeditor/2017/siitp_francja_100lat/siitp_francja_100lat_plakat.jpg http://wiadomosci.wspolnotapolska.org.pl/assets/uploads/ckeditor/2017/siitp_francja_100lat/100%20SITPF%2080x120%20Amba%201.jpg

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: