close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 4 października 2017

  Trwa ogólnoświatowa społeczna zbiórka pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie” zainaugurowana w 2016 roku. Do tej pory udało się pozyskać blisko 6000 obiektów dla Muzeum Historii Polski.

  Celem zbiórki jest pozyskanie nowych muzealiów do Muzeum Historii Polski czyli najrozmaitszych obiektów o wartościach historycznych, także związanych z osobistymi losami darczyńców i ich rodzin. Szczególne znaczenie mają przedmioty związane z polską drogą do Niepodległości – zarówno tej w 1918 roku, jak i w roku 1989. Ważne i interesujące do przekazania byłyby przedmioty codziennego użytku, fotografie, pocztówki, dokumenty, listy i pamiętniki, prasa – a także elementy ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowe urządzenia, meble oraz wyroby rzemieślnicze i artystyczne świadczące o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych.

   

  Otrzymane pamiątki wejdą w skład tworzącej się kolekcji Muzeum Historii Polski. Część ofiarowanych przedmiotów trafi na wystawę stałą Muzeum, a wszystkie inne dary zostaną należycie zabezpieczone z myślą o badaczach przeszłości i przyszłych wystawach czasowych.

   

  Osoby zainteresowane przekazaniem do Muzeum pamiątek mogą zgłaszać się osobiście, telefonicznie, bądź mailowo. Numer telefonu: 00 48 (22) 211 90 29, 00 48 (22) 211 90 48 lub e-mail: pamiatki@muzhp.pl
  Każda taka propozycja zostanie rozpatrzona przez pracowników Muzeum.

   

  Więcej o akcji zbierania pamiątek "Małe Wielkie Historie” znajdą Państwo pod linkiem :
  http://muzhp.pl/pl/c/1684/wielka-zbiorka-pamiatek-dla-muzeum-historii-polski

   

  Regulamin zbiórki „Małe Wielkie Historie” dostępny jest na stronie Muzeum Historii Polski – www.muzhp.pl.

  PLAKAT 2017_maly

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: